Çoraptan kardan adam yapma

Çoraptan kardan adam yapma

Çocuğunuzun hayal gücünü ve el becerileri geliştirmek amaçlı yapabileceğiniz bir değerlendirme.. Hem paranız cebinizde kalsın hem de çocuğunuzla beraber keyifli saatler yaşamak isterseniz oyuncak yaparak Çocuklarınızın teki kaybolmuş veya eskimiş çoraplarını değerlendirebilirsiniz..

Öncelikle çorabı topuk kısmından ortalayarak kesin. Kapalı kısmı terz yüz ederek ve içini pamuk veya elyafla doldurun(resimdeki çorabın doldurma malzemesi pirinç olarak kullanılmış). Açık uçlu kısmı atmıyoruz ve paket lastiği ile alt tarafını sıkıca kapatıp iki parçanın da içini pamukla dolduruyoruz.
Dolgunun üst kısmını ve hemen iki üç parmak aşağısından paket lastikleriyle iki boğum atın. Düğmelerle ve boncuklarla kardan adama bir yüz hazırlayın. Dilerseniz bir parça kumaşla atkı kaşkol ekleyip daha şık durmasını sağlayabilirsiniz. Peluş parçası ya da bebek çorabı kullanarak kardan adamımıza bir de şapka ekliyerebilirsiniz. El yapımı oyuncak hazır! çocuklarınıza oynamaları için verebilir yada biblo olarak vitrininizde ya da pencere kenarınızda kullanabilirsiniz..

1559671_1555938764656808_4892350096944505595_n

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM