Hangi estetik operasyon hangi mevsimde yapılır ?

Hangi estetik operasyon hangi mevsimde yapılır ?

Estetik olmak isteyenlerin merak ettiği en önemli konulardan biri de hangi estetik ameliyatın ne zaman yaptırılması gerektiğidir. Estetik operasyonların en iyi sonucu vermesi, iyileşme sürecinin rahat bir şekilde geçirilmesi açısından ameliyat zamanının planlaması önemlidir. Bu sebeple kişiler yaptırmak istedikleri estetik operasyonları mevsimlere göre planlamaktadırlar.

Kış ve bahar ayları estetik operasyonlarda en çok tercih edilen aylardır. İyileşme sürecinin kolay ve hızlı olması, ameliyat sonrası oluşan izlerin rahat bir şekilde gizlenebilmesi ve sıcağa bağlı yara bölgesinde terlemenin az olması gibi nedenlerden ötürü operasyon için uygun görülen zamanlardır. Bu mevsimler burun estetiğinden, karın germeye kadar tüm bayan estetik cerrahoperasyonları için uygun bir zaman aralığıdır.

Operasyon sonrası güneşe maruz kalmamak oluşacak izin belirginliği üzerine oldukça etkilidir. Bu sebeple de kış mevsiminde iyileşme süreci daha rahat ve sorunsuz geçer. Kış mevsiminde yapılması tavsiye edilen operasyonlar yüz gerdirme, burun estetiği, karın germe, liposuction, göz kapağı estetiği, göğüs estetiği operasyonları(büyütme, dikleştirme, küçültme) ve lazerle cilt yenileme gibi operasyonlardır.

Bahar mevsimi estetik operasyonlar açısından yoğun olarak tercih edilen zamanlardır. Yazı hazır olarak karşılamak isteyen kişilerin yoğun olarak tercih ettiği dönemlerden biridir. Bu dönemlerde uygun güneş koruyucu ile güneşin zararlı etkisi minimuma indirgenerek her türlü estetik cerrahi operasyonları yapılabilir. Gerçekte Yaz, kış ya da sonbahar mevsimi herhangi bir ameliyatın yapılmasına engel teşkil etmez, sadece talep edilen ameliyat türleri mevsimden mevsime değişkenlik gösterebilir, yaz önce vücut şekillendirme ameliyatları kış döneminde de daha çok ev bakımı gerektiren yüz estetiği ameliyatları gibi, gerekli önlemler alınarak vücut şekillendirmeden tutun yüz germeye kadar tüm estetik cerrahi işlemler her mevsim yapılabilir.

Yaz mevsiminde cerrahi işlemlerin daha az tercih edilmesinin sebebi sağlık üzerine herhangi bir olumsuz etkisi olduğundan değil kişilerin tatil ve gezme dönemi olarak belirledikleri ve sporsal faaliyetlerde bulunacağı kadın plastik cerrahlar bir zaman aralığı olmasındandır. Cerrahi sonrası iyileşme dönemi kontrollerin olması ve disiplinli bir süreç gerektiren bir dönem olduğundan kişiler tatil dönemi olarak gördükleri yaz aylarında ameliyat olmayı tercih etmek istemeyebilirler.

Kaynak : http://www.belmasahin.com/hangi-estetik-ameliyat-ne-zaman-yaptirilmalidir

estetik

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM