İngilizce Hayatınızı Değiştirecek Güçtedir

İngilizce Hayatınızı Değiştirecek Güçtedir

Kendini hayat boyu yenilemek ve geliştirmek zorunda olan insan, değişen şartlara ayak uydurabilmeli ve yeni fikirlere açık olmalıdır. İngilizce Öğrenmek ve tüm şartları lehinize çevirmek hayatınızın da olumlu yönde değişmesini sağlayacaktır. Kendini güncelleyemeyen kişiler yok olup gitmeye mahkûmdur. İçinde bulunduğumuz teknolojinin her geçen gün değiştiği şartlarda İngilizce öğrenmek için pek çok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan en uygununu seçerek eğitime başlamak kişinin kendi vereceği kararlara bağlıdır. Zaman boşa geçirilemeyecek kadar değerli ve eğitim ihmal edilemeyecek kadar önemlidir. Eğitimcilerin belirlediği doğru ve etkili dil öğrenme yöntemleri üzerinden giderek herkes kendine en uygun eğitim şeklini seçebilir ve bu yolda başarıya ulaşabilir.

Şirketler belirledikleri programlar ve hedefler doğrultusunda elemanlarına yeni iş kollarında ihtiyaç duyulabilecek konularda eğitim verme ve bunun karşılığında da başarı bekleme yetkisine sahiptir. Şirket bünyesinde veya anlaşma yapılan eğitim şirketinin belirlediği bir mekânda yapılacak Kurumsal İngilizce Eğitimi sayesinde yabancı dilin iş içerisinde kullanım alanları genişletilirken yurtdışı bağlantılarında ihtiyaç duyulan iletişimde doğru bir şekilde kurulmuş olur. Günlük ve iş hayatında karşılaşılacak diyalogları anlama becerilerinin geliştirilmesi, genel ve iş İngilizcesi seviyelerinin de artırılmasının hedeflendiği kurumsal derslerde elemanlardan derslere düzenli katılım beklenmektedir. Eğitim gün ve saatleri ve içeriği şirket ihtiyaçları doğrultusunda revize edilebilmektedir. Kurumsal olarak İngilizce eğitimine katılacak olan personelin iletişim seviyelerinin tespiti ile başlayan programlar firmanın amacına yönelik aktif kullanım ve gereksinimlerine göre belirlenmektedir. Ders verimliliği eğitim şirketi, personel ve kurum tarafından kontrol edilirken gerekli görülen durumlarda ihtiyaç dâhilinde farklı programlar eğitime dâhil edilebilmektedir.

İngilizceyi akıcı, etkili, anlaşılır ve doğru bir şekilde konuşabilmek için eğitim önceliğinin İngilizce pratik siteleri aracılığıyla tekrar edilmesi zorunludur. Öğrenilen bir kelimenin yeterli seviyede beyne kazılması için en az 100 kere tekrarlanması ve görsel hafıza ile de pekiştirilmesi gerekmektedir. Bu yüzden yabancı dil eğitiminde tekrar etmenin önemi her seferinde vurgulanmaktadır. İngilizce konuşurken kurallara hapsolmadan istendiği gibi hiçbir şeyden çekinmeden konuşmak gerekmektedir. İngilizce bir cümle kurmak için önce Türkçe konuşur gibi düşünmek ardından kelime kelime İngilizceye çeviri yapmak hem zaman kaybına hem de yavaşlamaya ve akıcılığı kaybetmeye neden olur. Akıcı ve etkili konuşamayan biri karşısındaki kişinin saygınlığını kazanamaz ve her ne kadar ilginç ve önemli bir şey anlatsa da dinlenme ihtimali azalır. Duyulan her konu ve özellikle ilginizi çeken her konu üzerinde araştırma yapmak ve yabancı kaynaklardan bilgi edinmek pratik yapma yöntemlerinden biridir. Müzik dinlemek, alıştırma tekrarları yapmak, telaffuzlar hakkında videolar seyretmek, dizi ve filmleri orijinal dilinde seyretmek ve ilginizi çeken konu başlıklarında yazılmış makaleleri okumak hem dile olan ilgiyi artırır hem de vakti güzel değerlendirmeye yarar. İngilizceyi akıcı olarak konuşabilmek için telaffuzunuzu geliştirmeli ve bu konuda önerilen çalışmaları yapmalısınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM