Evde pratik kardan adam yapımı

Evde pratik kardan adam yapımı

Çocuğunuzun hayal gücünü ve el becerileri geliştirmek amaçlı yapabileceğiniz bir değerlendirme.. Hem paranız cebinizde kalsın hem de çocuğunuzla beraber keyifli saatler yaşamak isterseniz oyuncak yaparak Çocuklarınızın teki kaybolmuş veya eskimiş çoraplarını değerlendirebilirsiniz..

Yapılışı;
Öncelikle çorabı topuk kısmından ortalayarak kesin. Kapalı kısmı terz yüz ederek ve içini pamuk veya elyafla doldurun(resimdeki çorabın doldurma malzemesi pirinç olarak kullanılmış). Açık uçlu kısmı atmıyoruz ve paket lastiği ile alt tarafını sıkıca kapatıp iki parçanın da içini pamukla dolduruyoruz.
Dolgunun üst kısmını ve hemen iki üç parmak aşağısından paket lastikleriyle iki boğum atın. Düğmelerle ve boncuklarla kardan adama bir yüz hazırlayın. Dilerseniz bir parça kumaşla atkı kaşkol ekleyip daha şık durmasını sağlayabilirsiniz. Peluş parçası ya da bebek çorabı kullanarak kardan adamımıza bir de şapka ekliyerebilirsiniz. El yapımı oyuncak hazır! çocuklarınıza oynamaları için verebilir yada biblo olarak vitrininizde ya da pencere kenarınızda kullanabilirsiniz..

11102707_1565249080420412_123453236486575007_n

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM