Dekorasyon raf yapımı

Dekorasyon raf yapımı

Boş Konserve kutularından RAF yapmaya ne dersiniz.?

Evlerinizde bulunan konserve kutularını değerlendirerek hem geri dönüşüme katkı sağlayabilir, hem de mutfaklarınıza veya çocuk odalarına raf yapabilirsiniz.

Şimdi yapacağımız işlem,Kaç adet konserve kutusu var ise ona göre kontr plağı hazırlıyoruz büyük geliyor ise kesiyoruz.

Daha sonra konserve kutularının alt kısımlarını aşağıda gördüğünüz gibi çekiç ve çivi ile delik açıyoruz.

Bütün konserve kutularının alt kısmını deldikten sonra kontrplak üzerine koyuyoruz ve matkap ile vidalıyoruz. Bu arada kontrplakların her iki ucunda boşluk bırakarak duvara monte edecek şekilde yer bırakıyoruz ve aynı şekilde oraya da ikişer delik açıyoruz.

Konserve kutularını kontrplak üzerine monte ederken, kutuları birbirine yapıştırmayı unutmuyoruz. Bant veya tutkal yapıştırıcı kullanarak kutuların birbirine yapışmasını sağlıyoruz.

Aynı şekilde devam ediyoruz ve bütün kutuları aynı şekilde hem kontrplak üzerine monte ediyoruz hem yanındaki kutuya yapışmasını sağlıyoruz.

Konserve kutularını kontrplak üzerine monte etme işlemi bittikten sonra, son olarak duvara monte ediyoruz ve dilediğimiz şekilde kullanmaya başlıyoruz.

Konserve kutularını, montajdan ve yapıştırmadan önce dilerseniz istediğiniz bir Akrilik boya ile boyayıp, desenler yapabilir, renklendirebilirsiniz.

10606392_1562105020706849_1581292900565333648_n

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM