Temperli Cam Duşakabin

Temperli Cam Duşakabin

Cam yapısı ve doğası gereği ile çok eski zamanlardan beri insanların en çok kullandıkların malzemelerden biridir. Gerek doğal oluşu, gerek sağlıklı oluşu gerek te şeffaf ve saydam oluşundan dolayı günlük yaşamımızda kullandığımız bir üründür cam. Cam, aslında çok dayanıksız ve hemen kırılabilen bir maddedir. Ancak cam kolay işlenebilmesinden dolayı birçok alanda kullanabilen nadir madde türlerinden biridir.  Bu özelliği sayesinde çeşitli cam türlerini kullanmamızı sağlamaktadır. İşte duşakabin malzemesinde kullanılan cam da hemen kırılabilen ve zarar görebilen camlardan değildir.

 

Cam yapısı itibariyle kolay işlenebiliyor oluşu ile bizlere temperli cam üretme konusunda yardımcı olmaktadır.  Temperli camlar, camın yumuşama sıcaklığına kadar ısıtılıp birden soğutulmasıyla elde edilmektedir. Tabi bu ısıl işlemden önce ve sonra cam birçok aşamadan geçmektedir.  Bu aşamalardan dolayı cam, son derece dayanıklı hale gelmektedir. Bu temperli camlar ısıl işlemden farklı olarak kimyasal yollardan da çok dayanıklı bir şekilde üretilebilmektedir. Ancak ısıl işlem ile camı temperlemek kimyasal yöntemlere camı temperlemeye göre daha masrafsız olduğu için en çok ısıl işlemle yapılan temperli camlar kullanılmaktadır.

 

Isıl işlemle temperle yapılan camlar kimyasal yollarla temperleme yapılan camlara göre daha sağlıklıdır.Temperli cam duşakabin,  biraz daha zor işlenmesinden dolayı bazı duşakabinlere göre pahalı olsa da aslında makul fiyattan satılmaktadır. Temperli duşakabin sizlere güvenlikli bir duş keyfini sunmaktadır.  Temperli camlar çok zor şekilde kırılan ve kırıldığında da çok az keskinliğine sahip parçalara ayrılan bir cam çeşididir. Bu yüzden kazara oluşabilecek darbelere dayanıklı olup duşakabin sistemlerinde en güvenli duşakabin türlerinden biri olarak bilinmektedir.

 

Kolay temizlenebilmesinden dolayı da temperli duşakabin, evlerde de yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Temperli cam duşakabinler camdan yapıldıkları için özel baskılarla içerisi gözükmeyecek şekilde kaplanmaktadır. Tabi bu baskılar desen olarak işlenmektedir. Birçok çeşitte desenli ve modelli temperli duşakabin vardır. Bunlar arasında size en uygun temperli duşakabini noktaduşkabin den uygun fiyatlarla ve kampanyalarla satın alabilirsiniz. Temperli camlar kolay işlenibilen ancak kolay olduğu kadar tehlikeli aşamalardan geçen aşamalardan oluşmaktadır. Yapılan en ufak hata cam kalitesini bozmakta olup sizin güvenliğinizi ve sağlığınızı tehdit edebilir. Bu yüzden temperli duşakabin satın alırken güvenilir firmalardan ve kalite garantisi veren firmaları seçmenizde fayda var.  Noktaduşakabin firmasının uzun yıllardaki tecrübesi ve bu alanda rahatlıkla temperli cam duşakabin satın alabilirsiniz. İstediğiniz özellikte ve banyonuza uygun ölçülerde duşakabin siparişi verebilirsiniz. Size en uygun temperli duşakabini güvenle satın alabilirsiniz.

 

Temperli duşakabinler estetik açıdan da insanların beğeniyle tercih ettiği duşakabin çeşididir. Özellikle panelde kumlama ile desen verilen temperli duşakabinler, son zamanlarda oldukça tercih edilmeye başlanmıştır.  Kullanıcın kendi isteklerine göre desen verilebilmekte olup banyo dekorasyonuna uygun temperli duşakabin satın almak mümkün olabilmektedir. Temperli duşakabinler dikdörtgen, kare, oval, beşgen gibi modellerle ile piyasaya sürülebilmekte ve istenilen özellikte üretilme imkanı olan bir duşakabindir.  Dayanıklı olan bu duşakabinlerde sağladığı güvenlik ile beraber menteşe noktalarında hiçbir şekilde çatlama ve kırılma görülmez. Uzun yıllar yüksek sıcaklığa dayanıklı ve darbelere dayanıklı bir duşakabin türüdür.  Banyoda ve montaj sırasında kazara çok büyük darbe ile bu camlar kırılsa bile iç yüzeylerindeki gerilme sayesinde küçük ve keskin olmayan parçalara ayrılmaktadır. Bu sayede vücuda gelen cam parçaları vücuda zarar normal camların verdiği zararı vermemektedir. BU özelliklerinden dolayı çocuklu evlerde en fazla kullanılan duşakabin türlerinden biridir.

 

261970-5310-31391052 261970-5310-31391856 261970-5310-31391520 261970-5310-31391460 261970-5310-31391268

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM